اطلاعیه ها و اعلانات

اطلاعیه شماره 4

بسمه تعالی

 

با تقدیم سلام و احترام به حضور خریداران محترم پروژه نیایش و ضمن عذرخواهی بابت وقفه طولانی در اطلاع رسانی ، اهم فعالیتهای انجام شده در پروژه به شرح زیر به استحضار می رسد:

 
1. آزمایشهای مکانیک خاک و ژئوتکنیک پروژه انجام و گزارش مربوطه برای استفاده در طراحی ها و ارائه به مراجع ذیربط تهیه گردید.
2. انتقال قطعی زمین پروژه به نام شرکت کانی مس انجام شد.
3. طراحی تحکیم و پایدارسازی گود پروژه توسط شرکت منتخب از طریق استعلام از شرکتهای متخصص در امور ژئوتکنیک انجام شد.
4. بر اساس نتایج طراحی پایدارسازی ، مناقصه انجام عملیات گودبرداری و پایدارسازی گود پروژه انجام و شرکت نیل خاک به عنوان برنده مناقصه اعلام و قرارداد فی مابین تنظیم و مبادله گردید. در حال حاضر شرکت مذکور تجهیز کارگاه خود را در محل پروژه تکمیل نموده است.
5. امور مربوط به تجهیز کارگاه کارفرمایی شامل تهیه و استقرار کانکس ها و لوازم مربوطه ، احداث سرویس های بهداشتی، تامین آب و برق کارگاه ، استخدام و استقرار سرپرست اجرایی کارگاه از سوی شرکت کانی مس انجام شد.
6. عوارض صدور پروانه مربوط به بیمه تامین اجتماعی به مبلغ حدود دوازده میلیارد ریال بصورت نقدی پرداخت گردید.
7. قرارداد مهندس ناظر حقوقی پروژه با شرکت ایتا سنگ منعقد و حق الزحمه مربوطه نقداً پرداخت شد.
8. مجری ذیصلاح پروژه از طریق مناقصه انتخاب و قرارداد با شرکت توسعه عمران مانیر منعقد گردید.
9. با توجه به تغییرات مدیریتی در سطح کلان شهرداری تهران و با
  صلاحدید مشاوران پروژه ، تلاشهای اداری به اخذ پروانه ساختمانی مربوط به طرح سه بلوک هفت طبقه معطوف گردید و در عین حال رایزنی ها و اقدامات جانبی برای تغییر نقشه به دو بلوک یازده طبقه ادامه دارد. 
10. نقشه های معماری ، سازه و تاسیات مکانیکی و الکتریکی طرح هفت طبقه تهیه و به دفتر خدماات الکترونیک ارائه شد.
11. استعلام بیمه های شخص ثالث ، مسئولیت مدنی کارفرما ، و تضمین کیفیت با توجه به کلوزهای بیمه ای لازم انجام شد و تشریفات عقد قرارداد با شرکت بیمه منتخب در حال انجام است.
12. تائیدیه سازمان آتش نشانی برای طرح هفت طبقه مسکونی اخذ گردید.
13. تائیدات بر و کف زمین پروژه در شهرداری منطقه پنج پس از اخذ رای از کمیسیون معماری و شهرسازی شهردای منطقه انجام شد.
14. درخواست تغییر نقشه از سه بلوک هفت طبقه به دو بلوک یازده طبقه به شهرداری منطقه 5 ارائه گردید و پس از اخذ تائیدیه از کمیسیون معماری و شهرسازی منطقه ، پرونده به کمیسیون معماری و شهرسازی شهرداری مرکز ارجاع گردید که به دلیل تحولات مدیریتی شهرداری تهران هنوز به نتیجه نرسیده است.
15. اقدامات لازم جهت استمهال تحویل نقشه های نمای پروژه ( با توجه به درخواست تغییر نقشه ) انجام شد.
16. در کنار همه مراحل فوق الذکر، زمین های بالای 2000 متر مربع، علاوه بر فضای سبز منطقه، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مرکز هم باید بازدید و نامه مربوطه به سازمان مذکور ارجاع شده و پیگیر جوابیه آن سازمان هستیم.
17. در حال حاضر برنامه اجرایی پروژه با توجه به مشکلات بوروکراسی اداری و همچنین تغییر و تحولات مدیریت کلان شهرداری تهران با تاخیر مواجه شده است که با تلاشهای مستمر و اقدامات پیگیرانه ، به یاری خداوند پروانه ساخت مربوط به طرح سه بلوک هفت طبقه طی چند روز آینده صادر گردیده و متعاقب آن مجوز شروع عملیات گودبرداری و پایدارسازی گود اخذ خواهد شد و عملیات اجرایی مربوطه نیز با توجه به عقد قرارداد و آمادگی شرکت پیمانکار بلافاصله آغاز خواهد شد.


در پایان ، مدیریت پروژه خود را کماکان متعهد به اجرای پروژه در زمان مقرر دانسته و بیشترین تلاش خود را برای جبران تاخیرهای پیش آمده مبذول خواهد نمود.